Zumba TONING

Program Zumba TONING kombinuje fitness taneční lekci Zumba s posilováním svalů pomocí speciálních lehkých Zumba činek. Střídá se zapojení činek do tanečních variací, jednoduché posilovací cviky a cvičení bez činek, které využívá váhy vlastního těla. Lekce je navržena tak, aby docházelo k co nejefektivnějšímu spalování kalorií a tonizaci svalů.


Činky, používané při hodinách Zumba TONING, nejsou pouze klasickým posilovacím nářadím, ale také rytmickým hudebním nástrojem, protože jsou plněné sypkým materiálem, který při cvičení chrastí a přesýpá se. Díky tomu mají činky pohyblivé těžiště a jsou při cvičení bezpečnější než obyčejné činky (ty lze na hodinách také použít, ale v žádném případě s nimi nesmíme třást kvůli nebezpečí poškození zápěstí). Každá váží necelé půl kilo, proto cvičení s nimi zůstává zábavou a není třeba se jich bát. Díky jejich použití se efektivně tvarují zejména svaly v oblasti horní části těla (bicepsy, tricepsy, deltové a zádové svaly), ale pomocí vhodně zvolených krokových variací a cviků nejsou opomíjeny ani ostatní partie (stehna, hýždě, břišní svaly).


 Program Zumba TONING v sobě spojuje tanec, žhavé rytmy a zvýšení svalového napětí. Využívají se nové kombinované rytmy jako Reggaeton-Cumbia, Conga Hip-Hop, Merengue Hip-Hop nebo Reggaeton-Belly Dance. Při cvičení to znamená, že se jednotlivé půsničky skládají z několika rytmických částí, které tak zajišťují pestrost cviků.

 Zumba TONING je radostný, odlišný a především efektivní program, který je třeba vyzkoušet!!!